top of page

Swimming Israel

Public·316 members

[[[shiko tv@@]###]] Republika Çeke Shqipëria transmetim i drejtpërdrejtë 7 shtator 2023


Republika Çeke : Vesna – “My Sister's Crown” ... Më në fund, transmetimi i drejtpërdrejtë i festivali nga Liverpool do të nisë të martën, më 9 maj, ...
Makina policore e Milosheviqit vë në zbatim operacionin për përzënien e shqiptarëve nga Kosova. 1999, mars - NATO fillon bombardimet ndaj Serbisë si reagim i shtypjes së shqiptarëve nga presidenti serb Milosheviq. 1999-2004 - BBC në shqip është një zë me autoritet në përhapjen e informacionit për zhvillimet në Kosovë. Vendosja e Kosovës nën protektoratin e OKB-së (UNMIK) nuk u pranua nga pakica serbe atje. Marrëdhëniet e serbëve me shqiptarët janë të tensionuara. 2001 - Shpërthen konflikti i armatosur në Maqedoni. BBC sjell njoftime nga terreni, zërat e politikanëve dhe njerëzve. Radioja Shtetërore Maqedonase, ndërpret transmetimin e programeve të BBC-së.


Një shtëpi pa rregulla e përgjegjësi është si një, shtëpi pa tjegulla e familjarët në mëshirë të fatit. Turp, ortakeri apo miopi e papërgjegjshmëri politike, apo rendje pas lekut. Patriot Demokrati, Durrës Këtë lajm e kam pranuar me keqardhje dhe neveri. Thjesht kam qenë i shokuar. Ne shqiptarët jemi me anglofilë se gjithkush tjetër në Europë dhe mendoj se të fundit e kemi merituar këtë. Derisa në një anë ky vendim arbitrar arsyetohet me shpenzime në anën tjetër nuk hezitohet te ngritet paga e nje palaçoje si tipi i JEREMY CLARKSON nga emisioni papërmbajtësor Top Gear. Lulzim Behluli, Preshevë, Serbi BBC ka plan-programin e vet dhe me siguri do të vendosë atë që don.


(SHIKO TV>>) Republika Çeke Shqipëria transmetim i drejtpërd 12 orë më parë — Republika Çeke eksporton në Shqipëri kryesisht materiale instalimesh elektrike, kabllo si gjysmëprodukte për prodhimin e kabllove


Genc, Kanada Përshëndetje, BBC. A do te myllet edhe web-faqeja e BBC në shqip? Unë, mendoj se edhe pse Kosova është e varfër kish me qenë mirë me i bërë kërkesë qeverisë të Kosovës me financu programin e BBC në shqip. Kosova ka nevojë me pas media edhe jasht Kosovës. Kaloni mirë. Nebi Shala, Prishtinë BBC ka qenë, është e do të jetë më e mira dhe me keqardhje mësoj që do të mbyllë shërbimin në shqip. Unë do të vazhdoj të ndjek BBC-në në anglisht si të vetmin burim të vërtetë informacioni. Faleminderit BBC-së për sa ka bërë e bën për emancipimin e mendimit tonë. Kastriot Haxhiaj, Ankara, Turqi Pa informacione britanike, bota do të jetë në problem të madh.


1940 - Nisin për herë të parë transmetimet në radio të BBC në shqip si pjesë e luftës propagandistike gjatë Luftës së Dytë Botërore. 1967 - Seksioni shqiptar i BBC-së mbyllet pasi qeveria britanike i pret shpresat për rënien e regjimit komunist në Shqipëri. Arsyeja zyrtare ishte shkurtimi i fondeve.


Në letër Ishujt Faroe janë skuadra më e dobët e grupit, megjithatë trajneri është shprehur i kujdesshëm duke e konsideruar edhe në konferencën e djeshme këtë kundërshtar edhe më të fortë se Moldavia nisur nga vështirësia dhe domosdoshmëria që kanë kuqezinjtë për t’i marrë maksimumin këtyre dy ndeshjeve që ishte Moldavia dhe sot Ishujt Faroe. Kundërshtari ynë i mbrëmjes së sotme në ndeshjen e së shtunës u mund nga Republika Ceke me shifrat 0-3. Ndërkohë që për të mbështetur kuqezinjtë, kanë mbërritur në ishujt Faroe rreth 100 tifozë të cilët do të përpiqen sadopak të nxisin ekipin përballë një ekipi që nuk do të ketë as mbështetjen e plotë të tifozerisë së tij kjo për shkak të rezultateve të dobëta.


Por the presupozimi, se në këto kushte, rëndësia e radios minimizohet, është i gabuar. Media në epokën globale karakterizohet nga shumëllojshmëria e formave të saj, ku asnjë nuk zëvendëson tjetrën, por këto ekzistojnë pranë njëra-tjetrës, për të mundësuar në këtë mënyrë një informacion më të plotë. Starikow, Gjermani Pse nuk do të ketë me hiq lajme në gjuhën shqipe, as korrespodenta nga Kosova e nga Shqipria? Albana Meha, Prishtinë Më vjen keq që shërbimi Botëror i BBC-së do të mbyllë shërbimin për shqip. Shqiptarët e kanë pasur si frymëzim e shpresëdhënës për një të ardhme më të mirë çdo informacion që mernin nga BBC-ja gjatë kohës së diktaturës komuniste e të sotmes demokraci allakomunistësh. Mendoj se bixhozi bankaro-finaciar të marrë ndëshkimin që meriton e jo të kalohet duke sakrifikuar mjete që të frymëzojnë e të informojnë për mirësi. Me këtë panoramë shkurtimesh lind pyetja; po me financierët e manaxherët që sollën krizën financiare i janë dhënë drejtësisë për këto shkelje që vijnë në emër të babëzisë e pangopësisë për para? Me bixhozxhinj e rendës pas lekut të pamerikuar që vazhdojnë të diligjojnë në banka e financa vështirë se rimëkëmbet ekonomia.


REPUBLIKA E SHQIPËRISË qeverisjes vendore dhe e marrjes së fundmi nga Shqipëria e statusit të për biznes të pronarëve të medias, shkaktuan ndërhyrje të drejtpërdrejtë


Gjysmëfinalja e dytë, Albina dhe familja Kelmendi performojnë sot në skenën e EurovisionFestivali i 67-të i Këngës në Eurovizion nisi zyrtarisht të martën, me gjysmëfinalen e parë dhe sot do të vazhdojë me gjysmëfinalen e dytë, drejtpërdrejt nga Liverpool! Gjashtëmbëdhjetë vendet e mbetura do të marrin pjesë në shfaqjen e mbrëmjes së sotme, ku dhjetë prej tyre do të kualifikohen në finalen e madhe të së shtunës, ku do të vendoset fituesi i Eurovizionit 2023. Pjesë e skenës të kësaj mbrëmjeje do të jenë edhe përfaqësuesit e Shqipërisë, Albina dhe familja Kelmendi.


Sonte nata e parë e Eurovizion 2023, ja kur do të 9 maj 2023 — Republika Çeke : Vesna – “My Sister's Crown” Më në fund, transmetimi i drejtpërdrejtë i festivali nga Liverpool do të nisë të


1993-1995 - BBC në shqip vazhdon punën në kohën e mbylljes totale të institucioneve të Kosovës dhe thellimit të shtypjes nga regjimi i Milosheviqit. 1994 - Nisin fërkimet e para të BBC-së me autoritetet e qeverisë së presidentit Berisha. Si rezultat i acarimit të marrëdhënieve me autoritetet në Tiranë nuk përtërihet kontrata për transmetimet e BBC-së në valë të mesme. 1995 - Niveli i audiencës në Shqipëri vijon të jetë rreth 45% e popullsisë - një rekord i Shërbimit Botëror të BBC-së. Makina shtetërore u shpërbë gjatë trazirave më 1997 1996-1997 - Lajmet e BBC-së nga Vlora dhe jugu i Shqipërisë janë ndër burimet e rralla të informacionit nga ajo zonë e nxehtë, për shkak të protestave të dhunshme pas rënies së skemave piramidale. Autoritetet besojnë se BBC në shqip është pjesë e një komploti për të rrëzuar qeverinë në Tiranë.


Deklaratë në parlament e shefit të SHIK-ut. 1997-1998 - BBC në shqip vazhdon transmetimet në Kosovë në kohën e bllokadës totale informative dhe në kohën e demonstratave të kësaj periudhe. BBC-ja në Kosovë transmeton e para lajmin për daljen e pjestarëve me uniformë të UÇK-së. Forcat serbe përzënë qindra mijë kosovarë 1999 - BBC-ja ishte ndër të parat që njoftonte drejtpërdrejt për masakrën e Reçakut. Korrespondentët në Kosovë janë ndër të parët që njoftojnë për masakrën e Drenicës dhe vrasjen e Adem Jasharit.


Tani me duket se duhet të dëgjoj në gjuhë të tjera. Linda Mullaliu, Valencia, Spanjë BBC ka qenë një prej burimeve të sakta dhe të besueshme të informimit, të cilën e kam dëgjuar rregullisht përmes radios lokale, radio Premiera në Kamenicë. BBC vërtetë në shqip, do t'i mungojë shumë informimit të shpejtë, të saktë dhe të besueshëm. Endi Haxhiu, Kamenice, Kosovë Keni qenë shumë të mirë dhe të dobishëm bash në kohën kur kemi pas shumë nevojë për një shërbim si BBC. Ju falemnderit! Agron Kelmendi, Trento, Itali Ka dhënë një kontribut informues para edhe gjatë luftës në Kosovo dhe ka qenë i mrekullueshëm...


Se ç'ndikim do të mund të kishte ky zhvillim në traditat e brishta të gazetarisë së lirë në zonat e prekura, mbetet të vlerësohet. Së dyti, teza që globalizimi prëkundër pohimeve të bëra fillimisht nuk minimizon rëndësinë e zonave e lokaleve të ndryshme, siç pretendojnë drejtuesit e BBC-së për të justifikuar shkurtimet e bëra, por këto përkundrazi në rezistencë kundër globalizimit jane bërë gjithnjë e më të rëndësishme është tashmë e padiskutueshme në sociologjinë moderne. Prandaj dhe epoka e globalizimit karakterizohet në fund të fundit nga dy tipare kontradiktore, rritja e karakterit global dhe lokal të jetës sociale në përgjithësi, e në këtë kuadër, dhe të mediave. Si konkluzion mbetet përshtypja, se shkurtimet duhen kuptuar më shumë si një eksperiment ad hoc i bërë, për t'ju përshtatur formave të reja të mediave, si Internet, dhe mundësive të ndryshme të lidhjes me to.


Ishujt Faroe-Shqipëri/ Sonte në orën 20:45, transmetohet 20 qer 2023 — Ishujt Faroe-Shqipëri/ Sonte në orën 20:45, transmetohet në DigitAlb në ndeshjen e së shtunës u mund nga Republika Ceke me shifrat


Gjysmëfinalja e dytë, Albina dhe familja Kelmendi 11 maj 2023 — Shqipëria me këngën “Duje” të interpretuar nga Albina dhe familja Kelmendi do të performojnë Republika Çeke | Vesna – My Sister's


Komentatori rus i referohet Kosovës, Republika e Kosovës 0:20Kosovës në ndeshjen e Kombetarës së Kosovës kundër. Çekisë, komentatori rus në transmetim të drejtperdrejtë i referohet Kosovës si Republika e ...Facebook · RTV21 Sport · 8 sht


E dëgjova bacën Adem mbrëmë. Faleminderit atij dhe gazetarit Seladin XhezairiKrenar Qerimi, Prishtinë BBC ishte një zë në morinë e medias shqip, por fatkeqësisht nuk ishte një zë ndryshe. Sidomos për shume nga ngjarjet që kanë shënuar 20 vitet e tranzicionit të dhimbshëm shqiptar në tërësinë e tyre lajmet e BBC-së nuk kanë qenë aspak asnjëanëse. Ka sunduar përgjithësisht një frymë pro-socialiste. Me kujtohet kur kam qenë gazetar në Shqipëri se si ja hodha paq nga një grup hajdutësh vetëm pse u thashë se punoj për BBC-në.


(transmetim-) Republika Çeke Shqipëria transmetim i drejtpër 12 orë më parë — (transmetim-) Republika Çeke Shqipëria transmetim i drejtpërdrejtë 07/09/2023 (SHIKONI DREJTPËRDREJT>) Kosova Lihtenshtajni


About

ברוך הבא לקבוצה! אתה יכול להתחבר עם מנויים אחרים, לקבל עדכונ...

Members

bottom of page