top of page

Swimming Israel

Public·316 members

(transmetim!) Republika Çeke Shqipëria 2022 7 shtator 2023


29 gush 2023 — Shqipëria ka në muajin shtator dy ndeshje shumë të rëndësishme për Europianin, aty ku do të udhëtojë fillimisht në Çeki dhe më pas do të ...
Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Republikës Çeke Të dyja vendet vendosën marrëdhënie diplomatike më 5 korrik 1922. Shqipëria ka një ambasadë në Pragë dhe Republika Çeke ka një ambasadë në Tiranë. Të


Formacionet bazë në miqësoren Republika Çeke – Shqipëri Kombëtarja kuq e zi do luajë me fillim nga ora 20:15 në stadiumin “Generali Ceska pojistovna Arena” në Pragë. Trajneri Edy Reja ka vendosur të vijë me


Republika Çeke publikon listën para sfidës me Shqipërinë 29 gush 2023 — Shqipëria ka në muajin shtator dy ndeshje shumë të rëndësishme për Europianin, aty ku do të udhëtojë fillimisht në Çeki dhe më pas do


Deri më tani, Secondary Archive ka mbledhur deklarata nga Polonia, Republika Çeke, Sllovakia, Hungaria, si dhe Ukraina dhe Bjellorusia. Thirrja e hapur organizohet për artistet gra të reja, në ngritje, dhe në fillimet e karrierës për të prezantuar zërat dhe perspektivën e tyre. Kandidatet e përzgjedhura do të ftohen të shkruajnë një deklaratë të artistes në bashkëpunim me kuratorët e projektit.


Prag Çekia/ Shqipëria mbyll përgatitjet, situata te kuqezinjtë e 13 orë më parë — Shqipërinë e presin dy ndeshje vendimtare për objektivin e kualifikimit në Euro 2024. Tri ditë pas sfidës ndaj Çekisë është radha e


Evropiani i moshës U-21, Shqipëria mundet nga Republika Evropiani i moshës U-21, Shqipëria mundet nga Republika Çeke. Nga. Klotilda Saracini. -. 25/03/2022. TIRANË, 25 mars/ATSH/ Kombëtarja shqiptare U-21


Lajme | Embassy of the Czech Republic to Republika Çeke inaguroi Konsullatën e Nderit në Sarandë Çeke inaguroi Konsullatën e Nderit të Republikës Çeke në Shqipërinë e Jugut në


Ambasadori Berton iu bashkua Shërbimit të Jashtëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vitin 1987 dhe përgjatë 32 viteve shërbeu në një larmi pozicionesh dhe vendesh, si në Karakas, Moskë, Bermuda, Hong-Kong, Romë, Qyteti i Meksikos, Frankfurt, Varshavë dhe Sofje, si edhe për pesë vjet në selinë e Departamentit të Shtetit në Uashington DC. Ai ka qenë zëvendësambasador i SHBA-së në Sofje, si edhe Drejtor i Zyrës së Departamentit të Shtetit për Menaxhimin e Novacionit, nga viti 2012 deri më 2014.


Rezultati i kësaj pune do të publikohet në faqen e internetit të Arkivit. Gjithashtu, juria do të zgjedhë një artiste nga secili vend, vizioni dhe praktika e artit të së cilës do të inkurajohen me një grant prej 500 eurosh. Gjithashtu, juria e V4 do të zgjedhë një artist, vizioni dhe praktika artistike e të cilit do të inkurajohet me një grant prej 500 euro. KUSH MUND TË MARRË PJESË: Artiste gra të të gjitha disiplinave të arteve pamore nga Serbia, Kosova apo Shqipëria të lindura pas 31 dhjetorit 1987. RREGULLAT E APLIKIMIT: Artistet e interesuara për të marrë pjesë duhet të dërgojnë dokumentet e më poshtme në versionet anglisht dhe në gjuhën e tyre amtare si një file të vetëm PDF (maksimumi 20 MB): 1) CV 2) Portofoli (Për video, ju lutemi shtoni linqet dhe fjalëkalimet, nëse është e nevojshme) DËRGOJENI TEK: hello@secondaryarchive.


Republika Çeke — Shqipëri (SuperSport 2) Republika Çeke — Shqipëri (SuperSport 2). Republika Çeke — Shqipëri. SuperSport · FAQJA KRYESORE · MBROJTJA E PRIVATËSISË · KUSHTET E


Federata Shqiptare e Futbollit Shqipëri - Republika Çeke 25 mars 2022 Elbasan Arena 19:00


SECONDARY ARCHIVE: THIRRJE E HAPUR për artistet e reja gra nga Shqipëria, Kosova dhe Serbia + Polonia, Republika Çeke, Sllovakia, Hungaria – Manifesta 14 PrishtinaAFATI I FUNDIT: 01. 09. 2022 Fondacioni Katarzyna Kozyra (Poloni) dhe partnerët ftojnë me kënaqësi artiste gra në fillim të karrierës së tyre për të marrë pjesë në një Thirrje të Hapur për Secondary Archive një arkiv në internet i artisteve gra të Evropës Qendrore dhe Lindore. Platforma shërben si një burim ndërkombëtar informacioni për artin e grave nga ky rajon. Këtë e bën duke mbledhur deklarata personale (artistike) nga tre breza grash: ato që kanë qenë aktive para vitit 1990; brezi që filloi praktikën e tyre artistike menjëherë pas rënies së regjimit komunist; dhe artistet më të reja, të lindura pas vitit 1990.


Madrid feston ditëlindjen dhe firmos me Al-Shabab VIDEO/ Kombëtarja prag ndeshjeve me Çekinë dhe Poloninë/ “Rrëfehen” Roshi, Muçi, Strakosha Berisha dhe Hysaj Asnjë mungesë në Europian, por kush është dhe si vjen Çekia ndaj Shqipërisë? Shpenzimet në merkato, Premier League sa katër ligat e tjera kryesore të marra së bashku Forma e lojtarëve është e mirë dhe deri më tani nuk ka probleme fizike për asnjërin. Atmosfera te kuqezinjtë është shumë pozitive dhe i gjithë grupi është optimist për një rezultat të mirë.


Dr. Michele Kerulis Group 8 orë më parë — Republika Çeke Shqipëria drejtpërdrejt 07/09/2023 Republika Çeke prodhon Për Presidencën e periudhës korrik-dhjetor të vitit


Ambasadori Bruce G. BertonAmbasadori Bruce G. Berton, nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, mban postin e Kryetarit në Detyrë të Prezencës së OSBE-së në Shqipëri prej 12 qershorit 2023. Ambasadori Berton është një diplomat karriere, i cili u largua nga Departamenti Amerikan i Shtetit më 2019, por u kthye në punë më 2022 për të ndihmuar punonjësit e Departamentit dhe familjet e tyre të prekura nga probleme shëndetësore të njohura si Sindroma e Havanës. Nga viti 2015 deri më 2019, ai ishte në Sarajevë, ku shërbeu për dy vjet si Kryetar i Misionit të OSBE-së në Bosnjë-Hercegovinë dhe për dy vjet të tjerë si Zëvendës i Parë i Përfaqësuesit të Lartë në Zyrën e Përfaqësuesit të Lartë.


Zbardhet kalendari, ja datat e ndeshjeve të Shqipërisë 9 tet 2022 — Shqipëria e futbollit u njoh sot me kundërshtarët që do të ketë në eliminatoret e Kampionatit 07/09/2023 Republika Çeke –


Evropiani i moshës U-21, Shqipëria mundet nga Republika Çeke - ATSH -TIRANË, 25 mars/ATSH/ Kombëtarja shqiptare U-21 ka zhvilluar këtë të premte ndeshjen e parë të muajit mars ndaj Republikës Çeke, e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian 2023. Kuqezinjtë e drejtuar nga Alban Bushi u mundën me rezultatin minimal 0-1, me një gol të shënuar nga çekët që në minutën e 35-të të takimit, që vendosi edhe fatin e kësaj loje. Bushi e nisi lojën me këtë formacion: Simoni, Mitaj, Kalaj, Marku, Ismajlgeci, Ndrecka, Çelhaka, Kraja, Karrica, Cara, Muçi.


Bumi i turizmit, Shqipëria nuk po përballon dot kërkesat në ... Republika Çeke dhe Ukraina”, thuhet në raport. “Megjithatë, që nga fillimi i vitit 2022, Shqipëria po sheh një rritje të dukshme të vizitorëve nga


Skuadra shfaqet mirë në minutat e para të takimit, teksa në minutën e 17-të arrijnë të rrezikojnë portën kundërshtare, ndërsa kërkojnë një penallti pas pretendimit për një prekje topi me dorë, e më pas Cara gjuan topin, që pritet nga portieri çek. Insistojnë kuqezinjtë, por pa mundur të gjejnë rrugën e rrjetës.


Grupo cathedralinter - Cathedral International Eurobasket 2022 do të mbahet në bashkorganizim nga Republika Çeke, Gjeorgjia, Gjermania dhe Italia. Evropë Shqipëria, Armenia, Austria, Azerbajxhani,


About

ברוך הבא לקבוצה! אתה יכול להתחבר עם מנויים אחרים, לקבל עדכונ...

Members

bottom of page