top of page

Swimming Israel

Public·204 members

(transmetim!) Republika Çeke Shqipëria 2022 7 shtator 2023


29 gush 2023 — Shqipëria ka në muajin shtator dy ndeshje shumë të rëndësishme për Europianin, aty ku do të udhëtojë fillimisht në Çeki dhe më pas do të ...
Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Republikës Çeke Të dyja vendet vendosën marrëdhënie diplomatike më 5 korrik 1922. Shqipëria ka një ambasadë në Pragë dhe Republika Çeke ka një ambasadë në Tiranë. Të


Formacionet bazë në miqësoren Republika Çeke – Shqipëri Kombëtarja kuq e zi do luajë me fillim nga ora 20:15 në stadiumin “Generali Ceska pojistovna Arena” në Pragë. Trajneri Edy Reja ka vendosur të vijë me


Republika Çeke publikon listën para sfidës me Shqipërinë 29 gush 2023 — Shqipëria ka në muajin shtator dy ndeshje shumë të rëndësishme për Europianin, aty ku do të udhëtojë fillimisht në Çeki dhe më pas do


Deri më tani, Secondary Archive ka mbledhur deklarata nga Polonia, Republika Çeke, Sllovakia, Hungaria, si dhe Ukraina dhe Bjellorusia. Thirrja e hapur organizohet për artistet gra të reja, në ngritje, dhe në fillimet e karrierës për të prezantuar zërat dhe perspektivën e tyre. Kandidatet e përzgjedhura do të ftohen të shkruajnë një deklaratë të artistes në bashkëpunim me kuratorët e projektit.


Prag Çekia/ Shqipëria mbyll përgatitjet, situata te kuqezinjtë e 13 orë më parë — Shqipërinë e presin dy ndeshje vendimtare